PAKALPOJUMI
Cilvēka mērķis ir būt pašam, un šī mērķa sasniegšanas noteikums – būt cilvēkam pirmkārt sev. Ne sevis noliegums, ne patmīla, bet mīlestība pret sevi; ne atteikšanās no individuālā – bet sava personīgā, cilvēciskā ES apliecināšana: lūk, patiesās humānās ētikas vērtības.
Ē. Fromms
Psiholoģiskā konsultēšana
Psiholoģiskā konsultēšana ir process, kura laikā psihologs kopā ar klientu izzina viņa problēmu, definē mērķus un palīdz risināt konkrētas klienta grūtības, izmantojot dažādas zinātnē pamatotas un praksē pārbaudītas metodes, tehnikas un instrumentus. Konsultēšanas procesā tiek identificēti klienta resursi un šķēršļi mērķa sasniegšanai, veicinot uzvedības izmaiņas un uzlabojot psihoemocionālo stāvokli.
Tā ir brīvprātīga sadarbība, kuras laikā tiek veidotas cieņpilnas, atklātas un drošas attiecības ar mērķi sniegt psiholoģisko atbalstu un palīdzību.
Konsultācijas ilgums: 45 min.
Vecums: pusaudži no 11 g.v. un pieaugušie.
Konsultācijas norise: klātienē vai attālināt.


EMDR terapija
EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) - desensibilizācija un traumu pārstrāde ar acu kustībām - psihoterapijas metode, kas ir ārkārtīgi efektīva emocionālo traumu terapijā.
EMDR ir paātrināta informācijas pārstrādes metode, kuras pamatā ir dabisks acu kustību process, kas aktivizē iekšējo traumatisko atmiņu pārstrādes mehānismu nervu sistēmā. Ar šīs metodes palīdzību traumatiskā informācija kļūst pieejama, tā tiek pārstrādāta un adaptīvā veidā integrēta, t.sk. pārstrādājot negatīvas emocijas.
Ar šīs metodes palīdzību var pārstrādāt gan traumatiskas pieredze, agrīnas bērnības atmiņas, zaudējumu un sēras. Plašākai informācijai: EMDR Metode
Konsultācijas ilgums: 60 min.
Vecums: pieaugušie.
Konsultācijas norise: klātienē vai attālināt.
Psiholoģiskā izpēte
Psiholoģiskā izpēte jeb psihodiagnostika tiek veikta pēc klienta paša pieprasījuma vai kāda speciālista (piemēram, psihiatrs, neirologs, ģimenes ārsts) vai institūcijas pasūtījuma. Mērķis: izmantojot dažādas psiholoģiskās izpētes metodikas, testus, intervijas un citas metodes, izzināt cilvēka intelekta jeb kognitīvās spējas, personības iezīmes un psihoemocionālo stāvokli.
Lai vispusīgi un objektīvi novērtētu psihisko traucējumu simptomu intensitāti, personības iezīmes, funkcionēšanas grūtības un sociālās adaptācijas spējas pieaugušajiem, psiholoģisko izpēti ir iespējams veikt izmantojot Latvijas Klīnisko personības testu (LKPT). Tas ir Rīgas Stradiņa universitātē izstrādāts un Latvijas kultūrvidē standartizēts psiholoģiskās izpētes un izvērtēšanas instruments.
Plašāka informācija: RSU izveido Latvijas kultūrvidei piemērotu rīku psihologiem personības novērtēšanai
Pēc nepieciešamības tiek sagatavots atzinums par psiholoģiskās izpētes rezultātiem.
Izpētes norise: klātienē.


Uzņēmumiem, organizācijām
Psihoizglītojošu semināru, lekciju un kursu izstrāde, organizēšana un vadīšana.
SANDRA FELDMANE
KLĪNISKĀ UN VESELĪBAS
PSIHOLOĢE